تزریق چربی

اصول صحیح تزریق چربی در صورت

نکته بسیار مهم آن است که از چربی نه تنها به عنوان یک پرکننده موضعی بلکه به عنوان یک بافت زنده ی پیوندی استفاده می گردد. این بافت که حاوی سلول های زنده ی چربی و همچنین مقادیر قابل ملاحظه سلول بنیادی (ADSC ) می باشد در محل قرارگیری جدید خود کماکان فعالیت حیاتی خود را حفظ نموده و سلول های بنیادی آن قابلیت تبدیل شدن به پیش ساز سلول های بافت گیرنده در صورت را دارا می باشند که این خاصیت موجب بروز اثرات جوانسازی پوست و بافت همبندی در محل پیوند و بصورت دراز مدت می گردد.

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی در صورت

همه اثرات مثبت فوق در صورتی امکان پذیر است که از اصول صحیح برداشت، فرآوری و تزریق پیروی گردد و در غیر اینصورت بافت و ماده تزریق شده فاقد اثرات مطلوب فوق خواهد بود. از جمله این اصول عدم استفاده از دستگاه ساکشن و سرنگهای با حجم بالا ( مثل سرنگ ها ۵۰ و حتی ۲۰ سی سی)و در عوض استفاده از تعداد مورد نیازی از سرنگ ۱۰ سی سی جهت برداشت چربی است. بدین صورت میزان مکش وارد شده به بافت چربی بسیار اندک (در حد ۱ تا ۲ سی سی) بوده و مانع از مرگ سلول ها می گردد.
استفاده از دستگاه سانتریفیوژ جهت آماده سازی و تخلیص چربی سبب می گردد تا علاوه بر جداسازی سرم و چربی حل شده از سلولهای چربی پیوندی، درصد بالاتری از تجمع سلول های بنیادی در ماده ی قابل تزریق ایجاد گردد و چربی قوام یافته ی عاری از سرم و روغن حل شده، تخمین مناسب تر و واقعی تری از حجم لازم برای تزریق رابه جراح ارائه دهد.
تزریق چربی در شیراز می باید صرفا با سرنگ های ۱ سی سی مخصوص و با کانولاهای مناسب برای هر محل صورت انجام پذیرد. استفاده از سرنگ های با حجم بالاتر نه تنها با ایجاد فشار نامناسب سبب مرگ بافتی سلول ها می گردد بلکه باعث عدم دقت در تعیین حجم تزریق و عدم کنترل کافی در پخش آن بخصوص در نواحی حساس زیر چشم می شود.
بافت چربی بصورت نوارهای باریکی از چربی (به ضخامت یک نخ متوسط) و به صورت رشته های شبکه مانند در میان بافت میزبان در صورت گذاشته می شود و به این ترتیب پس از برقراری خونرسانی از بافت پذیرنده، به آن بافت پیوند می خورد. تزریق مقادیر زیاد چربی در یک محل و بدون پخش مناسب آن سبب می گردد که بافت پیوندی بعضا از محل تزریق شده به علت تاثیر جاذبه و یا حرکت مداوم عضلات صورت به مناطق دیگری از صورت نقل مکان نموده و همچنین به علت دوری مناطق مرکزی توده ی چربی از عروق خونی بافت پذیرنده، نهایتا درصدی از آن نکروز شده و از بین برود. اتفاقات فوق در تکنیک صحیح تزریق چربی در شیراز رخ نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =