زخم دهانه رحم

زخم دهانه رحم

 متخصص زنان خوب در تهران

گردن رحم پایین تر از رحم است که به واژن متصل می شود . زخم دهانه رحم می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها باشد این شرایط عبارتند از ترشحات واژن، لکه بینی، خونریزی، درد، فشار یا ناراحتی درناحیه رحم . چنین علائمی می تواند ناشی از التهاب، عفونت، آسیب، آلرژی، تغییرات سلول پیش سرطانی یا سرطان دهانه رحم باشد.

زخم-دهانه-رحم

التهاب و آلرژی می تواند به علت مواد شیمیایی، روان کننده ها، کاندوم و دستگاه هایی باشد که در تماس با گردن رحم قرار دارند. بسیاری از عفونت های رحم، از جمله کلامیدیا، گونوره، تریکومونیا، هرپس و ویروس پاپیلوم انسان یا HPV، از طریق تماس جنسی منتقل می شوند. تغییرات در سلول های رحم به دلیل التهاب مزمن یا عفونت اتفاق می افتد و گاهی اوقات منجر به بروز سرطان ها می شود .

با توجه به علت علائم رحم و میزان یا شدت آن، علائم دیگر ممکن است نمایان گردد . در مورد عفونت، التهاب و آلرژی، ممکن است خارش، تورم یا بوی واژن نیز وجود داشته باشد. سرطان های پیشرفته گردن رحم می توانند علایم مانند تغییرات در عملکرد روده یا مثانه، نشت ادرار ، درد پا و تورم، خستگی عمومی، از دست دادن اشتها و کاهش وزن ایجاد کنند.

در صورت بروز علائم مانند خونریزی غیرقابل کنترل یا ، خونریزی در حین بارداری، تب بالا یا درد شدید در لگن یا شکم،  حتما هر چه سریع تر به متخصص زنان مراجعه فرمایید .

مشکلات رحم اغلب نیاز به درمان دارند تا از عوارض  جدی تر جلوگیری شود.

تست پاپ اسمیر در تشخیص زخم دهانه رحم

زخم دهانه رحم همانطور که گفته شد اغلب با ویروش های منتقله آمیزشی همراه هستند . تست پاپ اسمیر می تواند در مراحل اولیه زخم دهانه رحم را تشخیص دهد و درمان در همان مراحل اولیه صورت گیرد . تست پاپ اسمیر یکی از روش های دقیق برای پیشگیری از انواع بیماری ها می باشد . همچینن برای تشخیص طبیعی بودن سلول های دهانه رحم می توان انجام تست پاپ اسمیر را تجویز کرد .

آمنیوسنتز

جراحی زیبایی واژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =