مصرف داور بعد از جراحی بینی

مصرف داور بعد از جراحی بینی

داروهای بعد از جراحی بینی به بهبودی سریع فرد و کاهش عوارض عمل کمک فراوانی می کند . این داروها باید طبق تجویز پزشک و در ساعت مقرر مصرف شود. معمولا با شروع غذا خوردن و ساعت بعد از عمل جراحی بینی داروها را می توان استفاده کرد. این داروها به کاهش تورم و کبودی بینی کمک کرده و مانع از ایجاد عفونت می شود. داروهایی که بعد از جراحی استفاده می شود شامل کپسول ، آنتی بیوتیک ، قرص های سرماخوردگی و مسکن و پردنیزولون ، پماد و سرم شستشو می باشد .

جراحی بینی

دستورالعمل مصرف داروها بعد از جراحی بینی

  1. برای جلوگیری از عفونت داروهای آنتی بیوتیک بعد از جراحی بینی طبیعی که شامل آموکسی سیلین می باشد هر ۸ ساعت یکبار باید مصرف شود.
  2. بعد از کشیدن تامپون( پانسمان ) از درون بینی هر ۶ ساعت یکبار قرص سرماخوردگی به مدت ۳ روز برای جلوگیری از عطسه و آبریزش بینی استفاده شود. این کار به بهبودی سریع زخم کمک می کند.
  3. برای تسکین درد و کاهش تورم از قرص ژلوفن یا ناپروکسن روزی ۲ تا ۳ عدد مصرف شود.
  4. برای کاهش تورم بعد از وعده غذایی صبحانه و شام قرص پردنیزولون مصرف شود.
  5. بعد از کشیدن تامپون بینی برای جلوگیری از خونریزی و متوقف کردن خونریزی هر ۸ ساعت ۳ قطره فینل افرین در سوراخ های بینی چکانده شود. این کار را تا ۳ روز انجام دهید.
  6. برای خارج کردن ترشحات اضافی و جلوگیری از خشک شدن مخاط بینی از سرم شستشو بعد از برداشتن مش یا تامپون بینی استفاده شود . سرم را از طریق سرنگ در هریک از طرفین بینی بچکانید . این کار را حداقل ۲ بار در روز و به مدت یک ماه انجام دهید.
  7. برای بهبود بخیه و عدم خشک شدن آن از پماد تتراسیکلین در داخل بینی استفاده کنید. این کار را روزی ۲ بار تا مدت ۲ ماه استفاده کنید . پزشک در برخی موارد پماد های ترمیمی را برای کاهش تورم بخصوص در بینی های گوشتی تجویز می کند که مدت زمان بهبودی سریع تر باشد .

مصرف دارو قبل از جراحی بینی

از آنجائیکه برخی داروها تاثیر منفی بر داروی بیهوشی می گذارد و برخی آنها باعث رقیق شدن خون فرد شده و خونریزی را افزایش می دهد. بهتر است قبل از عمل از مصرف برخی داروها جلوگیری شود. این داروها شامل آنتی هیستامین می باشد که تا دو هفته پیش از جراحی باید مصرف آن متوقف شود.

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی استخوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =