هپاتيت ب

در این بیماری عملکرد کبد با اختلال مواجه می شود که در واقع این بیماری التهاب کبد است و به علت های مختلفی ممکن است در هر فردی به وجود بیاید ویروس هپاتیت ب می تواند در کبد نفوذ کند و به دنبال آن مواد آلوده را به داخل خون پخش کند.شما با مراجعه به آزمایشگاه می توانید از ابتلا به این بیماری آگاه شوید.

 

هپاتیت ب طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی نزدیک به ۴۰۰ میلیون نفر را در کل جهان به خود درگیر و مبتلا ساخته است و می توان گفت ابتلا به آن آثار زیانباری را منجر می شود .

هپاتيت ب

نشانه های ابتلا به هپاتیت ب

بیماری هپاتیت ب می تواند علامتی نداشته باشد ولی اگر وضع بیمار وخیم و بیماری شدید باشد ، بعد از دوره نهفتگی ، وضعیتی همانند سرماخوردگی خواهد داشت و پس از آن خستگی ، کاهش اشتها ، درد ماهیچه ای ، مشکلات پوستی خاص ، کسالت و تب از نشانه های بیماری هپاتیت ب هستند .

در مورد کورکان نشانه ها خفیف تر بوده و اکثر کودکان مبتلا به بیماری علامتی ندارند .

تشخیص هپاتیت ب

با کمک تست های آزمایشگاهی بر روی نمونه خون بیمار می توان به ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری پی برد . بنا براین افرادی که هیچ علامتی ندارند در صورت مشخص شدن بیماری شان تعجب زیادی می کنند . طبق نظر پزشکان و کارشناسان آزمایشگاه عماد ، بهتر است در مراحل تشخیص آلودگی به این نوع هپاتیت ، پس از آزمایش خون ، تلقیح واکسن هپاتيت ب صورت پذیرد . و نیز توصیه می شود همه افراد در طول عمر خود حد اقل یک بار آزمایش این بیماری را بدهند .

روش های انتقال هپاتیت ب

ابتلا از راه خون و فرآورده های خونی به این معنا که اگر خون آلوده به ویروس به انسان تزریق شود و یا اگر تزریق با سرنگ آلوده ، تتو در مراکز غیر معتبر ، سوراخ کردن غیربهداشتی گوش انجام گردد ، احتمال ابتلا به بیماری بسیار بالا خواهد بود .

لازم به ذکر است که مسواک و تیغ نیز به راحتی ویروس هپاتيت ب را انتقال می دهند . به این ترتیب برای پیشگیری از بیماری لازم است کلیه نکات بهداشتی و امنیتی لحاظ شده و توصیه های پزشکان و متخصصین را مد نظر قرار دهید . کبد عضوی است مهم که اعمال متفاوت و موثری را در بدن انجام می دهد .

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =