جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا/ شمار قربانیان در هند از ۴۰۰ هزار تن گذشت

سلامت نیوز: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۳ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۳۵ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۳۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۷ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۴۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۰۰ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۳ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۲ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۵ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.

به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۱ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۱۰۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

همچنین آرژانتین با بیش از ۹۴ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۱ هزار، اندونزی با بیش از ۵۸ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۴۰۳ مبتلا، ۶۲۰ هزار و ۶۴۵ قربانی

۲.هند: ۳۰ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۲۵۱ مبتلا، ۴۰۰ هزار و ۳۱۲ قربانی

۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۳۰۴ مبتلا، ۵۲۰ هزار و ۱۸۹ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۹۶۵ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۱۱ قربانی

۵ . روسیه: پنج میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۱۳۵ هزار و ۸۸۶ قربانی

۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۳۰ هزار و ۹۴۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۷۷۴ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۸۲۸ هزار و ۴۶۳ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۱۶۲ قربانی

۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۴۹۱ هزار و ۵۵۱ مبتلا، ۹۴ هزار و ۷۷۲ قربانی

۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۲۶۹ هزار و ۲۹۷ مبتلا، ۱۰۷ هزار و ۱۳۷ قربانی

۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۰ هزار و ۷۸۸ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۵۸۷ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، اندونزی، پرو، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین،عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

مجله پزشکی خرزنج

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

پایان پرونده جنجالی وقف جنگل‌های آق‌مشهد

سلامت نیوز: در هفته‌های پایانی دولت دوازدهم، پس از یکسال گره کور یکی از پیچیده‌ترین …