کیفیت هوای تهران قابل قبول است

سلامت نیوز: شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد که آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» هم‌اکنون با میانگین ۸۶ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۱۱ تیر ۱۴۰۰) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، با این حال، افزایش دما و حضور عوامل کافی، سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد و به‌تبع آن در برخی ساعات بعدازظهر احتمال برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق وجود خواهد داشت.

تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه سبب پراکندگی آلاینده‌ها شده که برقراری وضعیت قابل‌قبول را به دنبال خواهد داشت. استمرار وضعیت جوی مساعد تا صبح روز شنبه (۱۲ تیر ۱۴۰۰) شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز نیز وزش باد مؤثر تا حدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، درحالی‌که احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت، هرچند با توجه به رشد ابرناکی و ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی شنبه پراکندگی آلاینده‌ها و درنتیجه برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.

آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۶ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

مجله پزشکی خرزنج

درباره ی Sropcr0045809

مطلب پیشنهادی

پایان پرونده جنجالی وقف جنگل‌های آق‌مشهد

سلامت نیوز: در هفته‌های پایانی دولت دوازدهم، پس از یکسال گره کور یکی از پیچیده‌ترین …